Domácí prášek do myčky

Myčka na nádobí je jedním z elektrických spotřebičů, který si doma hýčkáme, vědomi si náležitě jejích kouzelných ekologických vlastností: dokáže ušetřit náš čas i pitnou vodu. Stačí se jí pravidelně starat o stravu v podobě soli, leštidla a prášku na nádobí. A v tomto bodě dostávaly naše finance i Matka příroda řádně na frak.

Což o to, leštidlo jsme po čase nahradili octem a sůl je netoxickým přírodním minerálem. Ale co s práškem do myčky? Z kohoutku nám teče ultra tvrdá voda a mé opakované pokusy o nahrazení standardního prášku či tablet do myčky zas a znova selhávaly. Nedávno se už už zdálo, že domácí prášek bude fungovat, ale podmínkou (s nejistým výsledkem) bylo použití nejdelšího, téměř tříhodinového, programu s nejvyšší možnou teplotou a téměř dvojnásobným množstvím spotřebované vody. A tak jsme opět koupili prášek v nejbližší drogerii.

Pak mne však na cestě za ekologickým domácím práškem do myčky povzbudila sestřenka, která jde cestou non-toxic, a já jsem se rozhodla dát mu ještě jednu šanci. A ona vyšla! Podařilo se mi namíchat z běžně dostupných surovin fungující domácí prášek do myčky pro domácnosti s tvrdou vodou! Stačí nasypat prášek do příslušné nádržky až po okraj a zapnout hodinový program na 60°C.

Nebudu z něj dělat státní tajemství – zde je návod pro váš vlastní domácí prášek do myčky:

domácí prášek do myčky diy

Prášek do myčky DIY

Všechny suroviny odměřte (lžící, kelímkem či jinou libovolnou odměrkou přiměřené velikosti) a smíchejte dohromady.

Výsledný prášek do myčky vlastní výroby skladujte v širší uzavíratelné nádobě. (Při vniknutí vody má směs tendenci tvrdnout, ze šroubovací sklenice se širším hrdlem lze mycí prášek nabrat pomocí lžíce bez problémů i v tuhém stavu.)

Krásný den a nádobí lesk!

Beatrice

Beatrice

Miluji cappuccino a citróny, v kuchyni kouzlím bez lepku a bez mléka.

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *